Nahrávam Udalosti
  • Táto udalosť už prebehla.

Význam ľudského potenciálu v regionálnom rozvoji IV.

21. november 2013 | 9:00

ZAČIATOK

22. november 2013 | 16:00

KONIEC

Podhájska, Slovenská republika

MIESTO

V dňoch 21 – 22. novembra 2013 sa v Podhájskej zorganizovala Východoeurópska agentúra pre rozvoj n.o. 4.ročník medzinárodnej konferencie pod názvom „Význam ľudského potenciálu v regionálnom rozvoji“. Konferencie sa zúčastnili zástupca riaditeľa EEDA a riaditeľ agentúry ICOCRIM so sídlom v Paríži a v Moskve, pán generál V. Baranov, PhD. Čestným hosťom a nestorom konferencie bol akademik SAV a bývalý poslanec NR SR a bývalý minister ŽP a veľvyslanec SR v Švajčiarskej konfederácii, ctený pán Profesor Juraj Hraško.

TÉMA KONFERENCIE:
Medzinárodná konferencia „Význam ľudského potenciálu v regionálnom rozvoji“ bola zameraná na moderné prístupy k riadeniu a rozvoju regiónov a aktuálnym otázkam súvisiacich s využitím a rozvojom ľudského potenciálu a sociálneho kapitálu ako nosného prvku regionálneho rozvoja.

CIEĽ KONFERENCIE:
– Zistenie nových trendov v regionálnom rozvoji, hľadanie optimálnych riešení v oblasti rozvoja a využitia ľudských a sociálnych zdrojov v regióne.
– Analýza ekonomických a sociálnych aspektov hospodárskej krízy a jej dopady na regióny a ich regionálny rozvoj a rast.
– Vzájomná výmena vedeckých a praktických poznatkov z oblasti regionálneho rozvoja a možnosti rozvoja ľudského a sociálneho potenciálu v regióne v podmienkach súčasných zmien.

Konferenciu sponzorovala Česká centrála cestovného ruchu – Czech Tourism, s osobnou účasťou pani Norou Gill, riaditeľkou pre Slovensko. Konferencie sa zúčastnili zástupcovia univerzít z Ukrajiny, Ruska, Českej republiky a Slovenska. Prezentujúci účastníci v približne 15 príspevkoch poukázali na široké spektrum možností a významu rozvoja ľudského potenciálu v regionálnom rozvoji. Azda najrezonujúcejšími príspevkami boli prezentácie pána akademika – profesora Hraška o hierarchii potrieb ľudského potenciálu v súčasnom svete. Pani profesorka Natália Melničuk z Ľvovskej Univerzity Biznisu a Práva informovala o intergračných tendenciách Ukrajiny v rámci EÚ. Pán Ing. S. Hruškovic zo Žiliny prezentoval prácu mladých záchranárov, oblasti ktorej sa venuje na plný úväzok. Ďalší nestor a vysokoškolský pedagóg, pán profesor Oberuč, ktorý niekoľko desaťročí pôsobil na Akadémii Ozbrojených síl M.R. Štefánika predstavil potenciál regiónu Liptov.

Ďaľšie podnetné príspevky boli prezentácie účastníkov vedeckej konferencie, napríklad starostov obcí na tému mikroregionov, regionálnej turistiky a hoteliérstva, financovania záhradnej architektúry a podobne. Rovnako sa účastníci konferencie uistili, že i tento ročník si udržal vysokú úroveň práve zásluhou vedenia a organizátorov z agentúry EEDA. Účastníci konferencie si odniesli silný dojem vzájomnej spolupatričnosti.  Spoločný večer v príjemnom reprezentačnom prostredí penziónu Termál v Podhájskej s dobrým vínom bohatou večerou, hudbou a pečeným prasiatkom dali dôstojnú bodku za touto veľmi vydarenou medzinárodnou konferenciou.

FOTOGALÉRIA